Kedves Szülők!

Örömmel értesítjük Önöket, hogy 2023. januárjától óvodánkban újra beindul heti rendszerességgel a zeneovi. Az Ádám Jenő Zeneiskola biztosít szakképzett zenetanárt.

Kinek a jelentkezését várjuk?

-        Elsősorban nagy- és középső csoportos gyerekekre számítunk, akik szívesen vesznek részt különböző zenei tevékenységekben,

-        akik a nap bármelyik szakában képesek dalra fakadni,

-        vagy esetleg Önök, kedves Szülők észrevették gyermekükön, hogy zeneileg fogékonyabb, úgymond „tehetségesebb” kortársainál.

Nagyon fontos, hogy rengeteg örömöt szerezzünk a gyerekeknek a zenetanulással, hiszen a közös éneklés, az együtt zenélés óriási hatással van az érzelmi, értelmi fejlődésükre, mozgásukra, a szociális, az anyanyelvi… stb. fejlődésükre.

Jelentkezni és tanácsot kérni a csoportos óvó néniknél lehet!

A zeneovis foglalkozásokról

Az óvodai zeneovis foglalkozások célja, hogy egy kicsit érdekesebben és részletesebben foglalkozzon a zenével annál, mint amire az óvodai ének-zene foglalkozásokon lehetőség van. Nagy előnye, hogy szakképzett zenetanár foglalkozik a gyerekekkel, aki biztosan a megfelelő hangmagasságon, a megfelelő tisztaságban énekel a gyerekekkel, előkészítve a zenetagozatra vagy zeneiskolába való jelentkezést, a hangszeren tanulás „kiselőkészítős” bevezetése ez. Ha az életkornak megfelelő mondóka- és dalanyaggal, valamint zenehallgatási repertoárral sikerül foglalkozni, akkor a zene szeretetére nevelés is megvalósul a foglalkozásokon, ami megalapozhatja a kisgyermekekben az érdeklődést később is a muzsika vagy muzsikálás iránt.

Mivel nagyrészt 5 – 6 éves korú gyerekek alkotják a csoportot, ezért a foglalkozásokat 30 perc hosszúságúra tervezzük, mely három részből tevődik össze.

1.    Bevezető rész. Ráhangolódás, lecsillapítás, beéneklés, ami kb. 5-6 percet vesz igénybe.

2.    Főrész. Jönnek az elméleti dolgok játékosan: a ritmusértékekkel és a dallamhangokkal foglalkoznak.

3.    Levezető rész. Általában zenehallgatással zárul a foglalkozás, anyaga komolyzene, klasszikus zene, természetesen a korosztálynak megfelelő nehézségű. A lényeg az, hogy felszabadultan, mosolygósan, jó hangulatban zárják a foglalkozást, mintegy „fináléval”, hogy legközelebb is kedvvel, örömmel jöjjenek be a kis „nebulók”.