Zöld Óvoda
Újabb lépés a ZÖLD ÓVODA-i úton a Szivárvány tagóvodában!

Pedagógiai Programunkban központi helyet foglal el a környezeti nevelés és annak megvalósítása során a mindennapjainkat a környezettudatosság, a fenntarthatóságra nevelés és a “zöld szemlélet” hatja át.
Földünk szennyezettsége és környezeti állapota napjaink aktuális problémája. Mindez az óvodában is szükségessé teszi a környezetért felelős életvitel, illetve a környezettudatos magatartás kialakítását.
Fontos feladatunk, hogy óvjuk, védjük, szépítsük életterünket. Ezért az Óvodánkba járó gyermekeket tudatosan úgy neveljük, hogy eszükkel értsék, szívükkel érezzék ennek fontosságát.
Nevelőmunkánkban törekszünk arra, hogy gyermekeinkben kialakuljon a szép, tiszta környezet iránti igény és a környezeti problémák iránti érzékenység.
Építünk nyitottságukra és fogékonyságukra, hogy a természet szeretete maradandó értékként beépüljön személyiségükbe.
Az újrahasznosítás keretein belül megismerik a városban működő PET palack - papír és zöld hulladék gyűjtés rendszerét.
A nagycsoportosaink minden évben ellátogatnak az ARIES Kft-be megtekinteni a hulladék útját, felhasználási lehetőségeit.
Eddig használt elem gyűjtő és a használt sütőolaj gyűjtő valamint kupak gyűjtő működött az intézményben .
Most csatlakoztunk egy újabb lehetőséget kihasználva a begyűjtés és újrahasznosítás rendszerébe.
Az intézmény előterébe helyezett sárga színű használt fényforrások gyűjtésére szolgáló gyűjtőhengerbe az égőket, a papírhasábba a használt fénycsöveket tudjuk gyűjteni.
A partner cég előre egyeztetett időpontban, rendszeresen és igény szerint biztosítja az elszállítást és az edények cseréjét. A szolgáltatás díjmentes.